19 kwi 2013

Dreams are our escape from reality...

Marzenia są naszą ucieczką od rzeczywistości.  Według mnie te słowa idealnie sprawdzają się w każdej sytuacji.
Przez ostatnie dwa dni uczestniczyłam w akcji wolontariatu DKMS ( Bazy Dawców Komórek Macierzystych) - Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce. Była to akcja ogólnopolska ( około 22 miast wzięło w niej udział). Bardzo się cieszę, że miałam możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Przez okres dwóch dni do bazy zapisało się 5675 osób. Jest to niesamowite doświadczenie oraz świadomość, że w jakiś niewielki sposób można pomóc tym, którzy potrzebują naszej pomocy.
Osoby te marzą o tym, aby żyć, aby być szczęśliwym. I my możemy im w tym pomóc. Nie bądźmy zamknięci na nowe doświadczenia.

Jeżeli z jakiś względów Wy lub Wasi znajomi nie mogliście uczestniczyć w tej akcji lub o niej nie wiedzieliście, a chcecie dołączyć do Bazy to macie możliwość zarejestrowania się przez stronę internetową:
http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html

Oto kilka zdjęć z akcji:

To naprawdę nie boli, a może uratować komuś życie.


Przy okazji zachęcam Was także do kupna poniedziałkowej (tj. 22.04) gazety GALA. Będzie w niej karta ,,Oświadczenie woli". Podpisanie takiej karty i noszenie jej przy sobie oznacza, że po naszej śmierci chcielibyśmy, aby nasze sprawne narządy były przeszczepione innej osobie i mogły uratować jej życie.

3 komentarze:

 1. Bardzo fajnie, że ktoś jeszcze ma serce i uczestniczy aktywnie w takich akcjach :) W tych czasach połowa ludzi myśli tylko o sobie i zapomina o tych, którzy na prawdę potrzebują pomocy!

  http://laylahhugz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo. To genialnie z Twojej strony, że uczestniczysz w takich akcjach i promujesz je na swoim blogu. Życzę powodzenia we wszystkim co robisz, będę Cię śledzić.
  LDR Hotel no. 2: )

  OdpowiedzUsuń
 3. widac ze lubisz pomagac i chetnie sie udzielasz w akcjach bez przemusu, z checia to wszystko robisz, jednak istnieja jeszcze osoby ktore pomagaja:)
  zapraszam http://www.zmud3k.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń